Eerste Amsterdamse Tijdveiling levert 7063 uur vrijwilligerswerk op voor de stad

8 december 2019
Surrender Ramsoekh, winnaar Ajax-bal, samen met Bianca Klein van Amsterdams Buurvrouwen Contact

Op 7 december organiseerden wij de eerste Amsterdamse Tijdveiling. Deze heeft maar liefst 7063 uur aan vrijwilligerswerk opgeleverd, een uniek cadeau aan de stad. De Ajax-bal, gesigneerd door alle selectiespelers plus vier vrijkaarten voor een wedstrijd in de Arena, leverde met 800 uur het meeste op.

Amsterdamse bedrijven hebben bijzondere items kosteloos beschikbaar gesteld voor de Tijdveiling. De 1000 bezoekers konden hier op bieden, niet met geld, maar met tijd. Uren waarin iemand iets goeds gaat doen voor de stad. Want iemands tijd is goud waard. Er zijn in totaal 29 kavels geveild. Ook de overnachting + diner in het Conservatoriumhotel (650 uur), een half jaar onbeperkt naar de film met Cineville (480 uur) en een cursus naar keuze bij de Volksuniversiteit (450 uur) waren erg populair. Er werd door de aanwezigen in razend hoog tempo tegen elkaar op geboden, net zolang totdat veilingmeester Nielsson Kooijman kon afslaan.

Nederlandse les geven

Na afloop kon men bij de aanwezige maatschappelijke organisaties meteen een activiteit vinden waar iemand de geboden uren wil inzetten. Surrender Ramsoekh is dolblij met zijn gesigneerde Ajax-bal. In ruil hiervoor gaat hij zich de komende twee jaar een dag per week inzetten voor het Amsterdams Buurvrouwen Contact. Vrijwilligers geven hier Nederlandse les aan anderstaligen.

Op scootmobiels door Amsterdam

Jonge moeder Spike had van tevoren nog nooit gehoord van een tijdveiling. “Maar dit was wel heel bijzonder. En ik heb ook geboden op de musicalavond Anastasia. Met 420 uur was ik de hoogste bieder, zo leuk. Ik ben zelf erg ziek; kan niet lang lopen of staan, maar wil toch graag meedoen en meehelpen, voor zover dat kan. Daarom wil ik mijn uren graag inzetten voor een maatschappelijke organisatie die zich inzet voor eenzame, minder mobiele ouderen. En dan samen in onze scootmobiels op pad door Amsterdam!”

Groot cadeau

Deze allereerste en unieke Tijdveiling was een programmaonderdeel van ons 30-jarig jubileumsfeest. Het event vond plaats in de Beurs van Berlage. Zij stellen hun charmante locatie eenmaal per jaar beschikbaar aan een maatschappelijk initiatief dat een sterke band heeft met Amsterdam. Dit jaar waren wij de gelukkigen. Wat een eer! Soundos El Ahmadi presenteerde de middag. Ook was er muziek van Sjors van der Panne, cabaret door Kasper van Kooten, dans door de Kids van Amsterdam Oost en vertelde geluksprofessor Meike Bartels wat echt gelukkig maakt.

Foto’s: Huub Zeeman

Heel veel dank aan de bedrijven die cadeaus beschikbaar hebben gesteld voor deze eerste Amsterdame Tijdveiling:

Tony’s Chocolonely   *   Mart Boudenstein   *   American Hotel   *   BNR Nieuwsradio en Dauphine   *   ARTIS   *   Muziekschool Amsterdam   *   BNNVARA   *   Amsterdamse Reddingsbrigade   *   Cineville   *   Volksuniversiteit Amsterdam   *   Beurs van Berlage   *   GVB   *   De Pizzabakkers Noord   *   Team Kappers Ceintuurbaan   *   Kleine Komedie   *   Maison van den Boer   *   Volkshotel Amsterdam   *   nhow Amsterdam RAI Hotel   *   SWEETS hotel   *   NH Collection   *   SBK Kunstuitleen & Galerie   *   Electrische Museumtramlijn Amsterdam   *   Conservatorium Hotel   *   Bed & Breakfast el Oasis   *   AFC Ajax   *   VHC Jongens BV